Twój 1% podatku przekazany nam, zostanie w całości wykorzystany na budowę kościoła i ośrodka charytatywno-duszpasterskiego we Lwowie.

W PIT 37 w części J poz. 137 wpisz KRS Stowarzyszenia Sanctus Paulus: 0000408166

W części K poz. 139 cel szczegółowy: D) POMOC ORGANIZACJOM POLONIJNYM, PARAFIOM I ZAKONOM ORAZ SZKOŁOM POLSKIM

 

Kliknij i zobacz jak wypełnić zeznanie PIT

 

Miejsca, w których pomogliśmy:

 

1. Na rzecz polskiej szkoły w Reźekne (Rzeżyca (łot. Rēzekne, niem. Rositten)
Co roku przekazujemy pakiety biurowe (papiery ksero) przybory i inne o wartości od 
kilkuset do 1-2 tys. złotych na rzecz szkoły i uczniów. 
Działania te są nadal realizowane w styczniu bieżącego roku i będą kontynuowane w przyszłości.

 

2. Na rzecz parafii św. Jana Pawła II we Lwowie:
Nawiązaliśmy współpracę z Polskim Związkiem Hodowli Gołębi Pocztowych w sprawie współpracy w realizacji pomocy dla parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. 
Efektem tej współpracy był udział naszego stowarzyszenia w Międzynarodowych Targach Gołębi Pocztowych w Kielcach oraz wspólna organizacja międzynarodowego lotu gołębi pocztowych z Brukseli do Polski, Czech i Słowacji w 2017 roku pod nazwą Golden Flight im. Jana Pawła II – Pielgrzyma Pokoju. Dochód z tego lotu zgodnie z podpisanym porozumieniem został przeznaczony na cele statutowe stowarzyszenia w tym budowę kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II we Lwowie oraz działalność charytatywną prowadzoną przez tę parafię.
Został wydrukowany folder promujący lot Golden Flight w nakładzie 6 tys. szt. promujący ten lot, który przez PZHGP zostanie rozesłany do wszystkich uczestników lotu. 
Po locie Golden Flight im. Jana Pawła II przekazaliśmy na rzecz Parafii we Lwowie równowartość 500 tys. hrywien (co stanowi ok. 65 tys. zł)

Realizowana pomoc – z uwagi na ograniczone w tym roku możliwości finansowe – bardziej była ukierunkowana na pośrednictwie w przekazywaniu darów rzeczowych oraz materiałów promocyjnych (ok. 2 tys. ulotek) i religijnych (ok. 8 tys. obrazków religijnych).

Działania te są nadal realizowane w styczniu bieżącego roku i będą kontynuowane w przyszłości.

 

2. Portal internetowy "Katolicka Bydgoszcz"

Już od jesieni 2015 roku stowarzyszenie prowadził portal internetowy www.katolicka.bydgoszcz.pl. Członkowie stowarzyszenia na zasadzie wolontariatu zajmują się pozyskiwaniem informacji ze środowisk i stowarzyszeń katolickich, redakcją i pisaniem artykułów, administracją portalu oraz promocją tego medium, w szczególności
w mediach społecznościowych. Portal uzyskał dużą oglądalność oraz został pozytywnie przyjęty przez wiele bydgoskich środowisk.
Stale się rozwija łącząc środowiska chrześcijańskie z Bydgoszczy i całej Diecezji Bydgoskiej. Działania te realizowane są nadal i będą kontynuowane w przyszłości.

Copyright © 2017 Stowarzyszenie Sanctus Paulus
Projekt i wykonanie: Strony internetowe REMEDIA

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.